BG EN

СУРОВА ПРИСЪДА: Осем години затвор за бизнесмен, убил с БМВ-то си двама младежи край Пловдив

Темида

СУРОВА ПРИСЪДА: Осем години затвор за бизнесмен, убил с БМВ-то си двама младежи край Пловдив

11961
на 09.12.2025
СУРОВА ПРИСЪДА: Осем години затвор за бизнесмен, убил с БМВ-то си двама младежи край Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Върховният касационен съд потвърди ефективната присъда от 8 години лишаване от свобода за бизнесмена Аднан Юсеинов, убил с БМВ-то си двама младежи край Пловдив през 2022 година. 

препоръчано

През януари 2024 г. Окръжният съд Пловдив осъди Аднан на 12 години затвор. Мъжът се призна за виновен и прие всички факти и обстоятелства по обвинителния акт, заради тези му действия наказанието бе съкратено с 1/3 и стана 8 години. Книжката на бизнесмена беше отнета за срок от 11 години. По-късно Апелативен съд Пловдив също потвърди ефективната присъда.

Близките на загиналите в катастрофата искаха максималните 15 години лишаване от свобода, а защитата на Юсеинов пледира за намаляване на наказанието.

Бизнесменът е бил брутален нарушител на пътя. Той имал регистрирани 53 нарушения на Закона за движение по пътищата - 30 акта и 23 фиша. Глобите му са за най-различни нарушения - превишена скорост, навлизане в насрещното, неизпълняване на полицейско разпореждане, неправилно преминаване на прелез.

Книжката му била отнемана два пъти, като два месеца преди фаталния удар му е била възстановена. Преди да удари таксито, блъска със 156 км/ч друга кола - отново на пътя Пловдив-Първомай при разрешени 90.

В инцидента по чудо оцеляват баща с малко дете без сериозни наранявания, но малко след това се забива челно в таксито със 135 километра в час. На място загинаха Сурай Расим и Салиф Тефик.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат (НА ЖИВО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат (НА ЖИВО)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК