BG EN

Съветът по „Външни работи“ на ЕС ще обсъди събитията в Турция

СВЕТЪТ ДНЕС

Съветът по „Външни работи“ на ЕС ще обсъди събитията в Турция

10779
на 18.07.2016
Съветът по „Външни работи“ на ЕС ще обсъди събитията в Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Външният министър Даниел Митов ще участва в редовното заседание на Съвет „Външни работи“ на ЕС, което ще се проведе на 18 юли в Брюксел. Първите дипломати ще обсъдят събитията в Турция в последните дни. Съветът ще почете с минута мълчание жертвите на терористичния акт в Ница и ще дискутират борбата с тероризма.

препоръчано

Работният обяд е посветен на възможните следващи стъпки по изпълнението на Глобалната стратегия, съобщиха от МВнР. Следобедната сесия ще продължи със стратегическа дискусия по отношенията с Латинска Америка в контекста на подготовката на министерската среща през октомври на ЕС-ОДЛАК. Министрите ще обсъдят прилагането на новата стратегия на ЕС за отношенията с Китай. Външните министри ще засегнат и темата за миграцията като подготовка на позицията на ЕС за UN Summit on Refugees and Migrants през септември.

Преди началото на заседанието първите дипломати на ЕС ще проведат работна закуска с държавния секретар на САЩ Джон Кери. Вечерта министър Даниел Митов ще участва във вечеря във формат ЕС-ССЗ. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК