BG EN

Съдът постанови постоянен арест за полицайката, хваната да пренася кокаин за над 50 000 евро

Темида

Съдът постанови постоянен арест за полицайката, хваната да пренася кокаин за над 50 000 евро

54267
на 13.02.2026
Съдът постанови постоянен арест за полицайката, хваната да пренася кокаин за над 50 000 евро
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжният съд в Хасково наложи на полицайката, хваната да пренася кокаин за над 50 000 евро през граница, най-тежката мярка „задържане под стража“. Десислава Павлова работи в „Охранителна полиция“ в ОД на МВР-Враца.

препоръчано

На 10 февруари на ГКПП „Капитан Андреево“ в посока Турция пристигнал лек автомобил, управляван от полицайката. Тя пътувала сама в колата.

При извършена митническа проверка в акумулатора на колата е било намерено бяло прахообразно вещество, което при полевия наркотест е реагирало на високорисково наркотично вещество – кокаин, с общо тегло 2,348 кг и на обща стойност 51 381 евро.

Пред съда адвокатът на Павлова заяви, че тя е в шок заради случилото се и отказва да даде обяснения.

Дисциплинарната проверка в МВР е започнала за това, че не се е явявала на работа и при разговор с прекия си ръководител е заявила, че повече няма да работи в системата.

Не е оказала съдействие, но и не е пречила на разследването.

Определението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано в 3-дневен срок.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Първи парламентарен контрол за кабинета Радев - депутатите препитват трима министри. Преди това приеха важен закон за чуждестранните инвестиции (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Първи парламентарен контрол за кабинета "Радев" - депутатите препитват трима министри. Преди това приеха важен закон за чуждестранните инвестиции (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК