BG EN

Тайланд: Ще продължим да нанасяме удари по Камбоджа

Азия

Тайланд: Ще продължим да нанасяме удари по Камбоджа

8648
преди 6 часа
Тайланд: Ще продължим да нанасяме удари по Камбоджа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тайландският премиер Анутин Чарнвиракул потвърди, че страната му ще продължи военните операции срещу Камбоджа, докато „заплахите“ не бъдат отстранени, въпреки твърденията на американския президент Доналд Тръмп, че двете страни са приели примирие, предаде Франс прес.

препоръчано

„Тайланд ще продължи да води военни действия, докато не преценим, че няма заплаха срещу нашата територия и нашия народ. Искам да бъда ясен. Действията ни тази сутрин вече казаха много“, заяви във „Фейсбук“ премиерът.

Тайландските власти потвърдиха, че са „отвърнали“ с удар срещу камбоджански военни цели тази сутрин.

Вчера Тръмп разговаря с Анутин и камбоджанския премиер Хун Манет и заяви, че двамата са се съгласили „да прекратят всякаква стрелба“.

Нито един от двамата обаче не спомена за някакво споразумение след разговора им с Тръмп, а Анутин каза, че няма примирие.

Хун Манет от своя страна в изявление във „Фейсбук“ тази сутрин написа, че Камбоджа продължава да се стреми към мирно решение на спора в съответствие със споразумението от октомври.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК