BG EN

Трети ден в Димитровград дишат опасни нива на серен диоксид

Региони

Трети ден в Димитровград дишат опасни нива на серен диоксид

9310
на 11.03.2025
Трети ден в Димитровград дишат опасни нива на серен диоксид
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Опасни нива на серен диоксид са отчетени в Димитровград през последните 3 дни. Градът е бил посипан и с прах с метален състав. И трите регистрирани от автоматичната измервателна станция АИС Раковски превишения са почти 2 пъти над максимално допустимата норма от 350 µg/m3.

препоръчано

Регионална инспекция по околната среда и водите – Хасково своевременно даде предписание на ТЕЦ „Марица 3“ АД в спешен порядък да предприеме ефективни мерки за намаляване на масовия поток на серен диоксид, образуван в резултат на производствената дейност. Едновременно с това е извършена проверка на място в топлоелектрическата централа.

Действията от страна на оператора под контрола на регионалната инспекция доведоха до рязко намаляване на стойностите на серния диоксид. Топлоелектрическата централа в Димитровград работи с намален товар и е преминала на алтернативно гориво – природен газ.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК