BG EN

ТРЪМП С КРУТИ МЕРКИ: 10 години затвор за всеки, който руши паметници

Америка

ТРЪМП С КРУТИ МЕРКИ: 10 години затвор за всеки, който руши паметници

9080
на 24.06.2020
ТРЪМП С КРУТИ МЕРКИ: 10 години затвор за всеки, който руши паметници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на САЩ Доналд Тръмп днес повтори предупреждението си, че онези, които унищожават паметници върху федерална земя, ще бъдат арестувани и ги грози затвор, предаде Ройтерс.

Той реагира часове след като протестиращи се опитаха да свалят статуя на президента Андрю Джаксън близо до Белия дом.

Тръмп отправи това предупреждение в Туитър на фона на нарастващия брой паметници, почитащи бунтовническата Конфедерация от епохата на Гражданската война в САЩ, станали мишена на демонстранти през седмиците на протести срещу расизма и полицейските практики.

Американският президент написа в Туитър, че е упълномощил федералното правителство да арестува всички, които се занимават с вандализъм и разрушават паметници, статуи и друга федерална собственост в САЩ и да им се налага наказание до 10 години лишаване от свобода, съгласно закона за опазване на паметниците на ветерани, предаде ТАСС.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК