BG EN

Туркменистан откри терминал във формата на сокол за 2,3 млрд. долара

Азия

Туркменистан откри терминал във формата на сокол за 2,3 млрд. долара

6145
на 18.09.2016
Туркменистан откри терминал във формата на сокол за 2,3 млрд. долара
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Туркменистан откри величествен терминал във формата на сокол, построен срещу космическата сума  2,3 милиарда долара.

препоръчано

Сградата се намира на международното летище в Ашхабат и е част от опитите на страната да стане световен транспортен възел и да компенсира силния спад на традиционните си приходи от газ и износ, предаде Ройтерс.

Централноазиатската пустинна страна с 5-милионно население има строга визова политика и привлича само 100 000 туристи на година. За Азиатските игри на закрито догодина обаче се очакват по-голям брой посетители.

Бившата съветска република традиционно разчита на износа на природен газ като основен източник на чуждестранна валута и приходи. Само че решението на Русия, която някога беше най-големият купувач на газ, да спре вноса, както и силното поевтиняване на енергоносителите, доведоха до недостиг на чуждестранна валута и тласнаха държавния бюджет към дефицит, припомня Ройтерс.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК