BG EN

Турският премиер ще изпрати писма до световните лидери от името на сирийските бежанци

СВЕТЪТ ДНЕС

Турският премиер ще изпрати писма до световните лидери от името на сирийските бежанци

2196
на 20.09.2015
Турският премиер ще изпрати писма до световните лидери от името на сирийските бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът на Турция Ахмет Давутоглу заяви, че ще направи призив за повишаване на вниманието към тежкото положение на сирийски бежанци с писма до световни лидери, заради хилядите бежанци, които продължават да се роят в северозападната провинция Одрин, граничеща с Гърция и България, съобщи "Хюрриет".

препоръчано

„Ние сме готови да изпратим бежанците в страните, които са отворили вратите си за тях. Но за съжаление нямаме предложение от нито една държава. Аз ще напиша писма до световните лидери, за да бъде чут гласът на сирийците, към които международната общност запази мълчание“, заяви от своя „Туитър“ акаунт Давутоглу.

Турският премиер прие каузата да бъде „гласът на сирийците“ на Общото събрание на Организацията на обединените нации.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК