BG EN

ТЪЖНО: Почина Ким - най-любимото куче на Балканите

Балкани

ТЪЖНО: Почина Ким - най-любимото куче на Балканите

16335
на 05.10.2019
ТЪЖНО: Почина Ким - най-любимото куче на Балканите

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Република Сръбска, която е част от федерация Босна и Херцеговина, потъна в скръб заради смъртта на любимото си полицейско куче Ким. Песът, който е порода немска овчарка, починал преди няколко дни на 10-годишна възраст.

препоръчано

Най-продължителният му стопанин е полицаят Любиша Лазич. Двамата бяха заедно цели 9 години. На него се паднала и тежката задача да прекара последните часове на Ким, борейки се да спаси живота му.

"Виждайки, че Ким е болен, Лазич го заведе при ветеринаря на ръце. Той получи вливане, лекарят опита всичко, за да го спаси, но не успя", разказват колегите на Ким и Любиша.

Любиша и Ким имаха завидни резултати в работата си, поради което всички медии в Босна и Сърбия са писали не един и два материала за тях, отбелязва "Пинк".

При акция в района на Модрича и по следа от кръв, кучето е открило издирван престъпник, който обаче се самонаранил при бягството и укриването си. За тази акция МВР на Република Сръбска официално похвали Ким и водачът му, а двамата бяха поканени на прием на министъра.

В служебната биография на Ким присъства и откриването на трима брутални изнасилвачи. Първото той разкрива в района на Вукосавле. Кучето успяло да открие мобилен телефон, използван от заподозрения, а чрез него изнасилвачът беше идентифициран и арестуван.

Вторият насилник е открит околностите на Модрича, след като намерил ключова улика в близост до местопрестъплението - колан. По следата Ким завел инспекторите директно в дома на изнасилвача, който впоследствие беше арестуван. Той също така помогна и в разкриването на изнасилване в околностите на Самак, след като намери следа до мястото, където заподозреният хвърлил пижамата на жертвата си.

превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК