ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Работници за бране на грах в Португалия и Дания набира чрез Агенцията по заетостта датският работодател Greenpeas. Работниците първо ще заминат за Португалия, където ще останат от края на април до края на май, а след това ще работят в Дания до края на август. Има възможност за удължаване на договора до средата на декември с работа отново във ферма в Португалия, съобщават от Агенцията по заетостта.
Заплатата в Португалия е 502 евро на месец плюс бонуси за хранене и за празнични дни, както и допълнителни възнаграждения от 0,35 евро за всеки килограм над нормата, която не се посочва в обявата за работа. В Дания заплащането е фиксирано за количество набрана продукция и е 0,60 евро на килограм.
От кандидатите се изисква да имат опит в селскостопанската работа и да са физически издръжливи. Берачите трябва да владеят английски език говоримо. Поставя се и условие да могат да се приспособяват към съжителстване и работа с хора от различни нации. От Агенцията по заетостта не посочват информация за битовите условия във фермите.
Желаещите да берат грах в Португалия и Дания трябва да изпратят автобиография на английски език на електронната поща: [email protected]. На 11 април работодателят ще прави в София лични интервюта с одобрените кандидати.


