BG EN

Увеличават се болните от остри респираторни заболявания в Русе

Здраве

Увеличават се болните от остри респираторни заболявания в Русе

3277
на 26.01.2015
Увеличават се болните от остри респираторни заболявания в Русе
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Увеличава се броят на болните от остри респираторни заболявания (ОРЗ) в Русе, сочи седмичната справка на Регионалната здравна инспекция. Регистрираните пациенти през изминалата седмица вече са 301, докато предходната са били 181. Най-много са случаите във възрастовата група от 15 до 29 години – 69 болни.

препоръчано

Средната заболяемост от остри респираторни заболявания и грип вече е 203.64 на 10 хил. души.  Ако се запази тенденцията на повишаване броя на болните, ще сме в предепидемиологична  обстановка, коментира д-р Маргарита Николова – директор на РЗИ– Русе, предаде "Дарик". Засега обаче няма основания за свикване на оперативния щаб за борба с грипа и острите респирторни заболявания в Русе . За да бъде обявена епидемия в областта трябва да има над 300 болни на 10 хил. души.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК