ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
65 000 къса контрабандни цигари бяха иззети от митнически и полицейски служители на ГКПП-Кулата, съобщи МВР.
Акцизната стока е открита на граничния пункт в 15.25 часа вчера при влизане в страната на два автомобила.
Екип по противодействие на контрабандата, нарушенията и престъпленията, свързани с ДДС и вътрешно-общностното придобиване на стоки в зоната за отговорност на ГПУ Петрич, селектират два леки автомобила с румънска регистрация - "Ситроен С4", управляван от 41-годишен румънски гражданин, и лек автомобил "Ауди А6", с водач 24-годишен румънски гражданин, който направил безуспешен опит да избегне проверката.
При сканиране митническите служители видели специално пригодени тайници на различни места в двата автомобила. В тях открили цигарите от марките "Pride" и "Palatine".
Двамата водачи са задържани и настанени в помещение за временно настаняване на задържани лица в ГПУ Петрич. За случая е уведомена е районната прокуратура. Той е поет от разследващ митнически инспектор при Митница Югозападна.
Срещу мъжете са образувани досъдебни производства, а цигарите и колите са иззети и оставени на съхранение на Митнически терминал - Кулата. Работа по случая продължава.


