BG EN

Шетил Янсруд спечели първия супергигантски слалом за сезона

Други спортове

Шетил Янсруд спечели първия супергигантски слалом за сезона

6730
на 27.11.2017
Шетил Янсруд спечели първия супергигантски слалом за сезона
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Олимпийският шампион Шетил Янсруд спечели първия супергигантски слалом за сезона от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже. Норвежецът беше най-бърз на пистата в канадския зимен център Лейк Луис, изминавайки трасето за 1:30.76 минути.

Янсруд, който спечели златния медал в дисциплината на олимпийските игри в Сочи 2014, записа 20-а победа в кариерата си за Световната купа и 10-а в супергигантски слалом, предава Спортал.Той печели за трети път в Лейк Луис след двойката си победа в спускането и супергигантския слалом през 2014-а и в супергигантския слалом през 2015 година

Втори на 28 стотни от секундата завърши Макс Франц (Австрия), а трети на 32 стотни остана Ханес Райхелт (Австрия).

Четвърти и пети са съответно още двама норвежци - Александър Аамод Килде (Норвегия) и Аксел Лунд Свиндал.

Световният шампион и победител във вчерашното спускане Беат Фойц (Швейцария) остана 12-и с 1:32.11 минута.

Олимпийски шампион в спускането Матиас Майер (Австрия) пък не успя да завърши.

В класирането за Световната купа след три старта за сезона след победата начело излезе Киетил Янсруд със 145 точки, следван от Беат Фойц (Швейцария) със 122 точки, Свиндал със 105 точки и други.

Класиране в супергигантския слалом за мъже в Лейк Луис:

1. Шетил Янсруд (Норвегия) - 1:30.76 минута 
2. Макс Франц (Австрия) - 1:31.04 
3. Ханес Райхелд (Австрия) - 1:31.08
4. Александър Аамод Килде (Норвегия) - 1:31.17
5. Аксел Лунд Свиндал (Норвегия) - 1:31.28
6. Кристоф Инерхофер (Италия) - 1:31.81

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК