BG EN

Шофьори на ТИР-ове се оплакаха: На Калотина ни продават винетки с 10 лева по-скъпи

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Шофьори на ТИР-ове се оплакаха: На Калотина ни продават винетки с 10 лева по-скъпи

15576
на 02.02.2017
Шофьори на ТИР-ове се оплакаха: На Калотина ни продават винетки с 10 лева по-скъпи
Автор:   ПИК

АПИ отрича да е въвеждала подобна практика

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шофьори на ТИР-ове, които чакат да влязат в България на граничния пункт "Калотина", сигнализираха, че са принуждавани да купуват винетни стикери срещу допълнителна такса от 10 лв. на банково гише на границата, съобщи БНТ.

препоръчано

От агенция "Пътна инфраструктура" обаче отрекоха за такъв проблем. 

Александър Димитров беше един от шофьорите на пункта, който ни съобщи за рекета, по неговите думи, на българските и чуждите водачи.

„Взимам дневна винетка, която струва 21 лева за товарен автомобил. Те 10 лева да ми взимат за комисионна! Чист рекет е това, според мен”, каза шофьорът.

В отговор от Агенция "Пътна инфраструктура" заявиха, че няма промяна в начина на продажбата на винетките през последните две години и твърдяха, че на четири места на граничния пункт се продават винетни стикери. Въпреки това шофьорите останаха на своята позиция.

„На кантара ни карат насила, задължително, да си купуваме винетки и да минаваме и да ги плащаме. На 500 метра по-надолу има бензиностанция, от която мога да си купя винетка срещу 21 лева без нито един лев оскъпяване”, казаха и други потърпевши от рекета.

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК