BG EN

Япония одобри евтини хапчета против COVID-19

Азия

Япония одобри евтини хапчета против COVID-19

36723
на 22.07.2020
Япония одобри евтини хапчета против COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Евтиният и масово използван стероид дексаметазон беше одобрен от японското здравно министерство за вторично лечение на Ковид-19, след като направено във Великобритания изследване установи, че медикаментът намалява процентите на смъртност при хоспитализирани пациенти, предава Ройтерс.

Министерството включи дексаметазон като вариант за лечение заедно с антивирусното средство ремдесивир на "Джилийд Сайънсис" в скорошна ревизия на наръчника си, масово отразена от медиите в Япония.

Резултатите от британското клинично изследване, показващи, че стероидът дексаметазон намалява смъртността при пациенти с тежка форма на Ковид-19, бяха оповестени миналия месец и бяха приветствани от Световната здравна организация (СЗО) като "научен пробив" във времето на пандемия.

Авторите на изследването споделиха първоначалните резултати със СЗО. Пълен анализ на данните, публикуван миналия петък в "Ню Ингланд джърнъл ъв медисин", потвърждава ползите от стероида, допълва БТА.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 41
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК