ГОРЕЩО
Кметът на "Люлин", разкрил една от най-големите афери в "Промяната", с ОТВОРЕНО ПИСМО: Кирил Петков прехвърли вината върху нас! Антикорупционерите се оказаха корупционери
ИСТИНАТА В ОЧИТЕ: Проф. Румяна Коларова: Протестите категорично не отговорят на критериите на революция, площадът трудно може да наложи оставката на правителството
FT: Николай Младенов може да оглави ръководството на Газа
Как Ивелин Михайлов отмъкна от наивници 100 000 000 лева с "Исторически парк"
Проф. Росен Стоянов с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ загрява ли Радев на тъча и ще се огъне ли правителството пред улицата
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Над 132 хил. граждани на чужди държави имат имоти у нас, сочат данни на статистиката. От края на 2013 година броят им се е увеличил над 10 пъти, когато са били почти 13 хиляди. Най-много чуждоземци имат лични имоти в област Бургас - 89 689, като за последните 3 години ръстът им е 9,6 пъти.
препоръчано
Става дума основно за ваканционни жилища в летовищата по Южното Черноморие. На второ място с петнайсетина хиляди чужденци с имоти у нас е Пиринска Македония. Там е отчетен най-голям ръст от над 25 пъти на броя на гражданите на други страни, притежатели на имоти. Бумът се дължи главно на сделките в района на най-големия ни зимен център Банско.
свързани новини
Богаташи крият имоти от Google Maps
35584
на 31.08.2016
Евтини военни имоти пуснаха на търг - апартаменти по 4500-7000 лева
55775
на 29.08.2016
Военният министър стана брокер на имоти, продава 124 стари жилища в страната
11458
на 23.08.2016
Абсурд в Слънчев бряг! Грабят и пребиват собственици на имоти
17471
на 21.08.2016


