BG EN

12 души загинаха от тайфуна „Хато“ в Южен Китай (ВИДЕО)

ВИДЕО

12 души загинаха от тайфуна „Хато“ в Южен Китай (ВИДЕО)

12048
на 24.08.2017
12 души загинаха от тайфуна „Хато“ в Южен Китай (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Преминалият пред Южен Китай тайфун „Хато“ е взел 12 жертви, съобщава Централната телевизия на Китай, цитирана от РИА Новости.

препоръчано

Тайфунът премина през специалните административни райони на Китай Макао и Хонконг, както и през провинциите Гуандун и Фуцзян.

Най-много жертви са регистрирани на Макао, като по последни данни на местните власти, заигналите са 8, а 153 човека са приети в болница с наранявания.

 

Властите в град Чжухай съобщиха за двама загинали. В града са разрушени 275 жилища, преките икономически загуби се изчисляват на 825 милиона долара.

В град Чжуншан, в китайската провинция Гуандун, жертвите също са две.

В Хонконг в болници са приети 120 човека, като не се съобщава за жертви.

Тайфунът доведе до сериозни проблеми в транспорта на територията на цял Южен Китай.

Летището в Чжухай отмени в сряда 247 вътрешни и международни полети. Летището в Шенжен – 298 полета, като 44 са били задържани.

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК