12,12,12! Реал (Мадрид) разби Ювентус с 4:1 и отново е футболен крал на Европа!

18480
на 03.06.2017

Кристиано с два гола, "белия балет" дублира титлата в ШЛ за първи път в новия формат на турнира

Реал Мадрид разби Ювентус с 4:1 във финала на Шампионската лига в Кардиф. Кристиано Роналдо бе точен в 20-ата минута. Марио Манджукич изравни в 27-ата минута.

Каземиро с гол от 30 метра върна преднината на Реал в 61-ата минута, а Роналдо в 64-ата минута отново се разписа. Точка на спора сложи Марко Асенсио с четвърти гол в последната минута на редовното време.

По този начин Реал спечели рекордна 12 титла (КЕШ и ШЛ). Кралският тим стана и първия отбор, който печели два поредни трофея във формат Шампионска лига.

Юве започна по-силно, като Гонсало Игуаин с глава във втората минута стреля в ръцете на Навас. При следващата атака аржентинецът подпали ръцете на стража с мощен удар от 22 метра. Отново Навас трябваше да спасява в 7-ата минута, когато Пянич стреля остро от границата на наказателното поле.

В следващите минути играта се изравни, а при първата си добра атака Реал поведе. Това се случи в 20-ата минута, когато Дибала навързва двама защитници, Дани Алвеш се подхлъзна и му попречи, а от това се възползваха испанците, които направиха светкавична контраатака. Топката стигна до Роналдо, който изведе връхлитащия на скорост отдясно Карвахал. Последният върна топката към португалеца, а той без да се бави стреля, топката се отклони в Бонучи и спря в мрежата на Буфон.
Носителят на "Златната топка" пък записа пореден рекорд, ставайки първият футболист вкарал в три различни финала на Шампионската лига. Попадението бе под № 500 за Реал в турнира, а също така общо 11-то за Кристиано през този сезон.

Тимът от Италия не се стресна, като започна веднага да търси равенството, което дойде в 27-ата минута. Бонучи изведе с дълъг пас Алекс Сандро, който центрира от въздуха, Игуаин спря топката на гърди и подаде на Манджукич. Хърватинът пък изравни с красиво изпълнение. Той опита акробатичен удар, който прехвърли Навас, като вкарва във втори финал в Шампионската лига, след като бе сторил през 2013 година.

До края на първата част липсваха голови положения, но двата отбора играеха напълно открито и на висока скорост.

Втората част обаче започна с тотален превес на "лос бланкос". Тимът на Зизу вдига оборотите, като не остави шансове на Юве да играе с топката. Така в 61-ата минута Каземиро матира Буфон с изстрел от над 25 метра. Той засече избита от защитата "бианконерите" топка след удар на Кроос. Бразилецът стреля силно, но имаше късмет, че коженото кълбо се отби в крака на Кедира и влезе неспасяемо в мрежата "бяло-черните".

Този път Реал не даде шанс на Юве да се осъзнае, като 180-секунди след това феновете на "кралете" бяха в екстаз. Поредната бърза атака отдясно мина през Карвахал, Модрич центрира, а Роналдо отблизо нокаутира Буфон с нов гол.

Куадрадо и Маркизио се появиха за Юве, но тимът на Алегри просто вече беше в шок. Колумбиецът дори си изпроси два жълти картона, като остави Старата госпожа с 10 човека в 83-ата минута. Секунди по-рано Сандро с глава бе близо до това да върне едно попадение.
В последната минута резервата Асенио вкара четвърти гол във вратата на Буфон, който бе допуснал само три попадения в цялата надпревара.

ЮВЕНТУС - РЕАЛ МАДРИД 1:4

0:1 Роналдо (20)
1:1 Манджукич (27)
1:2 Каземиро (61)
1:3 Роналдо (64)
1:4 Асенсио (90)
ЮВЕНТУС (4-2-3-1): Джанлуиджи Буфон, Андреа Бардзали (66-Хуан Куадрадо), Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Алекс Сандро, Миралем Пянич (70-Клаудио Маркизио), Сами Кедира, Даниел Алвеш, Пауло Дибала, Марио Манджукич, Гонсало Игуаин
Треньор: Масимилиано Алегри

РЕАЛ МАДРИД (4-3-1-2): Кейлор Навас, Карвахал, Варан, Серхио Рамос, Марсело, Тони Кроос, Каземиро, Лука Модрич, Иско, Карим Бензема, Кристиано Роналдо