BG EN

15 града излизат да "запалят монополите"

ТОП НОВИНАТА

15 града излизат да "запалят монополите"

2265
на 10.02.2013
15 града излизат да запалят монополите
Протести под надслов „Да запалим монополите" се очакват днес по едно и също време в 15 града на страната. В София недоволните ще се съберат в 11 ч пред сградата на енергийното министерство, от където ще тръгне шествие към Народното събрание през сградата на общината. Хората недоволстват от високите сметки - основно за ток и парно. Протестират срещу неяснотите около изготвянето им, съмняват се във фактурите, измервателните уреди и изчисленията, които според тях водят до завишаване на консумираното количество енергия. Заради масовото недоволство парламентът възложи на Сметната палата да направи одит на цените на топлоенергията, електроенергията, газа и водата за последните 2 години. Очаква се докладът да бъде представен пред парламента не по-рано от 30 април. Протестите се организират през социалната мрежа в интернет. Организаторите се разграничават от всякаква политическа намеса в протестните акции.
препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата с последни подробности за случая Баба Алино: Олег Невзоров е разпитан пред съдия, няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата с последни подробности за случая "Баба Алино": Олег Невзоров е разпитан пред съдия, няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения (НА ЖИВО)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК