ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Хората обичат да правят снимки. Може би това е причината с всеки изминал ден камерите в смартфоните и фотоапаратите да стават все по-добри – по-високи резолюции, по-добър цвят, по-добри резултати при слабо осветление.
Какво още предстои да видим? Благодарение на Make Use Of можем да надникнем в бъдещето, а какво ни очаква там ще разберете като разгледате тези 4 технологии, които ще променят начина, по който снимаме.
Качеството на крайното изображение или на видеоклипа до голяма степен се определя от вида оптика, който използва камерата. Колкото по-голяма е една леща, толкова по-добри снимки и видеоклипове може да създава. Колкото по-дебела е лещата, толкова по-ясен е образа. Този факт създава проблеми на производителите на смартфони, но LinX има решение. LinX е израелска компания, която Apple наскоро купи. Компанията е разработила камери които са значително по-малки от всяка друга камера на пазара, особено с DSLR изработката за тънки устройства. Те не само улавят 3D изображения, но предоставят много точна информация за дълбочината на изображението.
Днес ние първо фокусираме фотоапарата върху обекта, който ще заснимаме и тогава правим снимката. LinX ще промени и това статукво. Компанията има за цел да осигури по-добър автофокус не само преди да се заснеме една снимка, но също така и след това! Това е възможно поради паралакса между изображенията – разликата в перспективите между многото лещи.
Canon са разработили APS-H CMOS сензор, който поддържа невероятните 250 мегапикселова резолюция. От компанията твърдят, че с този нов сензор буквално можете да отличите букви на разстояние от почти 18 километра. Той също е способен да заснима видео с изключително висока резолюция: приблизително 125 пъти по-добра от 1080p Full HD (1920 х 1080 пиксела) видео или около 30 пъти по-добро от 4K (3840 х 2160 пиксела) видео. Предстои да видим кога новият сензор на Canon ще замени този в нашите смартфони.
ME20F-SH камерата на Canon постига впечатляващи резултати при заснемане на Full HD видео в условия на слаба осветеност при това без необходимостта от инфрачервено осветление. Старата технология изискваше инфрачервено осветление и произвеждаше предимно черно-бели изображения. ME20F-SH обаче може да улавя „невиждани досега“ цветни кадри в почти пълна тъмнина.
Източник: digital.bg