BG EN

5 устройства, които не е добре да се свързват с интернет на нещата

Джаджи

5 устройства, които не е добре да се свързват с интернет на нещата

16200
на 17.10.2015
5 устройства, които не е добре да се свързват с интернет на нещата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Интернет на нещата не е футуристична технологична тенденция. Това е първата стъпка към раждането на нов дигитален бизнес, която започва с вашите неща – данните, които обработвате, облачните услуги, които използвате и интелигентните устройства, които имате у дома си. Това е вашият е Интернет на нещата.

препоръчано

Дали обаче използването на Интернет на нещата е добра идея? От Make Use Of са съставили списък с 5 устройства, които не трябва да свързвате с Интернет на нещата.

Автомобилите могат да бъдат хакнати и след това доста лесно контролирани от хакерите. Ако системите и мрежите в автомобила (Bluetooth, телематични, радио функции, и така нататък) са свързани едни с други, това до голяма степен ще разшири обхвата на това, което хакерът ще е в състояние да направи. Накратко, в случай, че злонамерени хора намерят някаква уязвимост в колата ви, последствията могат да бъдат катастрофални.

През месец септември Forbes публикува статия, от която стана ясно, че дори хакер с малко познания може да проникне в редица бебефони от браузъраси. За съжаление производителите все още не успяват да направят необходимите актуализации и моделите, които се предлагат в магазина крият уязвимост, от която злонамерени хора могат да се възползват.

Домашните IP камери обикновено са охранителни камери, които можете да контролирате дистанционно от вашия смартфон. Охранителната фирма Tripwire обаче алармира, че „тези устройства обикновено се хакват с лекота. Ако имат уеб интерфейс, те могат да бъдат хакнати, като се използват уеб хакерски техники.“ Идеята, че някой може да се взира в дома ви и да ви наблюдава, докато сте вътре, може да не е вероятна, но възможността е отвратителна. Същите проблеми, възникват и с уеб камерите на смарт телевизорите.

За всеки, който рутинно губи ключовете си, идеята за смарт заключване може да изглежда като дъжд след продължителна суша, но дали има причина да сме благодарни за тази технология? През 2013година, Wired писа че милиони смарт брави на компанията Kwikset са били отключени от хакер. Според друга статия в Gizmodo, много по-трудно в днешно време е някой да влезе в дома ви като разбие ключалката ви с лост, отколкото като хакне смарт бравата ви.

През месец януари тази година, от компанията Proofpoint съобщиха, че са регистрирали първата мащабна кибератака над интернет на нещата. В тази атака са били изпратени 750 000 фишинг / спам имейли до хладилници, телевизори, медийни центрове, както и до други свързани домашни устройства.

Да, нашите свързани устройства вече могат да бъдат използвани за атака срещу нас. Преди време стана ясно, че в много хладилници на Samsung има уязвимост. Те изпращат данните си към сървърите, без проверка на SSL сертификата. Това означава, че хладилника „не знае с кой говори“. Например, ако бъдете помолени да влезете в профила си в Google или Amazon на вашия хладилник, паролите ви може и да бъдат прихванати. Не само това, но ще е и сравнително лесно за един хакер да инсталира злонамерен софтуер на вашия хладилник.

Източник: digital.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за неделя - Овните готови на всичко, за да постигнат целите си, денят за Рибите е спокоен САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за неделя - Овните готови на всичко, за да постигнат целите си, денят за Рибите е спокоен
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК