5 важни въпроса, които Ива Николова не успя да зададе на Бойко Борисов
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Телевизионните изяви на Бойко Борисов пред БТВ и Нова и откровеният флирт с Лозан Панов, Кирил Петков и „Демократична България“ предизвикаха смут и дискусии в редовете на ГЕРБ и социалните мрежи. Реакциите са, меко казано, нееднозначни.
Емоции разпали и анонсът, че вече има харесан премиер – „отдалечен от ГЕРБ“, с когото е говорено и на когото ще бъде връчен първия мандат.
Журналистката от ПИК Ива Николова отиде днес на брифинга на ГЕРБ в централата на партията със задача да попита Борисов следното:
1. Кой е мистериозният вече уговорен премиер? Неговото име не трябва ли да стане известно още сега, защото другото би било задкулисие и подмяна на вота? За кого всъщност ще гласуват в неделя симпатизантите на ГЕРБ? За ГЕРБ или за Лозан Панов? А може би за Иво Прокопиев?
2. Защо Борисов рекламира усилено Лозан Панов, който е конкурент на кандидат-президента на ГЕРБ Анастас Герджиков?
3. Защо Борисов така и не се появи до Анастас Герджиков по време на кампанията и не го подкрепи с лицето и авторитета си?
4. Защо Борисов припознава като „естествен съюзник“ доказания престъпник Кирил Петков, нарушил закона според решение на Конституционния съд?
5. Вярно ли е, че американското посолство натиска ГЕРБ за коалиция с ПП ПП и "Демократична България"?
Ива Николова обаче не можа да зададе своите въпроси, тъй като неочаквано, вероятно напълно случайно и за първи път от месеци Бойко Борисов не се появи на брифинга на ГЕРБ. Затова сега му отправяме тези въпроси от страницата на ПИК.


