BG EN

Ангажимент: Португалия е обещала да приеме 1 000 бежанци от Гърция

Балкани

Ангажимент: Португалия е обещала да приеме 1 000 бежанци от Гърция

8196
на 10.03.2019
Ангажимент: Португалия е обещала да приеме 1 000 бежанци от Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Португалия е обещала да приеме 1 000 лица с право на убежище от Гърция. Това обяви гръцкият министър по миграционната политика Димитрис Вицас, позовавайки се на споразумение, подписано от двете страни по-рано тази седмица, предаде ДПА, цитирана от БНР.

препоръчано

Прилагането на споразумението ще започне със 100 бежанци, основно семейства, които ще бъдат прехвърлени в Португалия в рамките на "пилотната фаза", уточни Вицас в профила си във „Фейсбук” .

Решението идва след първоначално споразумение, което Атина договори с португалския министър на вътрешните работи Едуарду Кабрита през октомври и което получи одобрението на Европейската комисия, посочи Вицас.

Около 15 300 бежанци и мигранти в момента се намират на гръцките острови в източната част на Егейско море, според министерството на миграцията в Атина.

Лагерите за временно настаняване са препълнени.

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК