Англия е на мечтания европейски финал, след като се справи с Дания след 120-минутна битка, спорна дузпа и победен гол на Хари Кейн

ТОП 2

10900
на 08.07.2021

Англия е на финал на европейско първенство за първи път в историята! "Трите лъва" се класираха за финала на Евро 2020 с успех с 2:1 над Дания след продължения.

В спора за трофея на 11 юли (неделя) Англия ще се изправи срещу Италия на "Уембли".

Пред около 60 000 зрители на митичния лондонски стадион, домакините бяха попарени в 30-ата минута, когато Микел Дамсгор изпълни отлично пряк свободен удар и изведе "Червения динамит" напред. Само 9 минути по-късно обаче Букайо Сака проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на скандинавците, а там капитанът Симон Кяер си отбеляза автогол.

Впоследствие двата тима се вкопчиха в здрава битка, като Англия имаше превес, но не успя да пробие датската отбрана. Това все пак се случи в продълженията. В 104-ата минута Рахийм Стърлинг бе повален в наказателното поле и реферът отсъди доста спорна дузпа. Ударът на Хари Кейн бе спасен от Каспер Шмайхел, но голмайсторът на "Трите лъва" бе точен при добавката и вкара за 2:1, което прати Англия на финала срещу Италия.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете
Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО) Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО)