Хари Кейн прати Англия на финала на Евро 2020. На полуфиналите "Трите лъва" победиха Дания с 2:1 след продължения (ОБНОВЕНА)

СПОРТЪТ ДНЕС

19642
на 08.07.2021
Хари Кейн прати Англия на финала на Евро 2020. На полуфиналите Трите лъва победиха Дания с 2:1 след продължения (ОБНОВЕНА)

Англия и Дания ще определят втория финалист на Европейското първенство. „Трите лъва“, които все още нe са допуснали гол по време на шампионата на Стария континент, ще гонят първо класиране финал на голям турнир след триумфа им на Световното първенство през 1966 год., проведено именно в родината им. Англичаните досега не са стигали до спор за трофея на Европейско.

„Червеният динамит“ пък ще преследва поредно избухване. Дания веднъж стъпи на трона на Европа през 1992 г.

Победителят от двубоя ще излезе срещу Италия в битката за трофея в неделя. Битката между Англия и Дания започна от 22 часа. Срещата ще се проведа на стадион „Уембли“ в Лондон.

Главен съдия на втория полуфинал е нидерландецът Дани Маккелие.

Англичаните влязоха по-вихрено в мача. Още в третата минута Мейсън Маунт и съотборниците му имаха претенции към съдията Дани Маккелие, когато според тях вратарят на Дания Каспер Шмайхел е уловил с умисъл пас от страна на датски бранител. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

В 13-ата мин. хората на Гарет Саутгейт отправиха първия си точен удар. Изстрелът на Рахийм Стърлинг обаче не затрудни Шмайхел, тъй като нямаше нужната сила.

В 15-ата мин. и Кейн пробва мерника си, но и той не уцели.

Около 60 секунди по-късно последваха два поредни удара на датчаните, които не поразиха мрежата на англичаните. Първо стреля Хойберг, а след това и Браутвайт. И двамата се възползваха от грешки в отбраната на съперника, а при втория шут се стигна до корнер.

В 25-ата мин. датският динамит  застраши по-сериозно вратата на Пикфорд. Шут на Дамсгард премина на по-малко от метър от целта.

В 30-ата мин. "червеният динамит" избухна и откри резултата. Микел Дамсгард вкара за 1:0 след страхотен шут от пряк свободен удар от 25 м. Попадението е първо в мрежата на Пикфорд от началото на шампионата.

В 38-ата мин. Рахийм Стърлинг пропусна отблизо.

Минута по-късно обаче англичаните изравниха. Букайо Сака проби отдясно в пеналта, центрира и капитанът на Дания Симон Кяер прати топката в собствената си врата пред краката на Стърлинг - 1:1.

Втората част започна с по-активна игра за тима на Англия. Отлична намеса на Каспер Шмайхел спаси датчаните от втори гол във вратата им.

Последваха няколко статични положения пред вратата на Англия, но без сериозна опасност за Джордан Пикфорд.

Равностойни минути без сериозни опасности пред двете врати.

До края на редовното време двата тима си размениха опасности, но така и не се стигна до нов гол.

В 103-ата минута Рахим Стърлинг бе съборен в наказателното поле на Дания. Капитанът на Англия Хари Кейн изпълни наказателния удар. Вратарят Каспер Шмайхел изби, но при добавката Кейн бе точен за 2:1 за Англия.

След първото продължение на двубоя Англия води с 2:1 на "Уембли".

Край на мача. Англия ще бъде съперник на Италия на финала на Евро 2020. Англичаните победиха Дания с 2:1, след продължения. Гол на Хари Кейн в 104-ата минута прати англичаните на финала.