Андрей Гълъбинов блести за Специя при исторически успех на тима

7589
на 01.10.2020

Нападателят Андрей Гълъбинов продължава с отличните си изяви за тима на Специя. Българинът изведе тима си до историческа първа победа в Серия "А". Новакът спечели с 2:0 като гост на Удинезе във втория кръг от италианския шампионат, а Гълъбинов отбеляза и двете попадения.

На "Дачия Арена" Специя поведе в 29-ата минута, след като Гълъбинов засече центриране на Емануел Джеси. Задачата на отбора му обаче се усложни в 66-ата минута, след като Клаудио Терци бе изгонен с втори жълт картон. Все пак в добавеното време на двубоя Гълъбинов сложи точка на спора - овладя една изритана топка от вратаря Рафаел, напредна и отново преодоля Хуан Мусо.

Така  българският нападател има 3 гола от началото на кампанията, като се разписа и при разгромната загуба с 1:4 от Сасуоло в предишния кръг.

Специя вече е на 11-о място в класирането, докато Удинезе се намира на незавидната 17-та позиция. "Фриуланите" допуснаха второ поредно поражение и все още нямат отбелязано попадение.

В третия кръг Специя гостува на Милан" а Удинезе приема Рома.