BG EN

Арабско-италиански консорциум дава най-ниска цена за българския участък на "Турски поток"

Икономика

Арабско-италиански консорциум дава най-ниска цена за българския участък на "Турски поток"

15184
на 30.03.2019
Арабско-италиански консорциум дава най-ниска цена за българския участък на Турски поток
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Единствено арабско-италианският консорциум "Аркад" предложи за изграждането на българския участък на газопровода "Турски поток" цена, която е в рамките на посочената от "Булгартрансгаз", съобщава БНР. В този вариант построяването на целия проект ще отнеме около година и половина и ще струва един милиард и 100 милиона евро. 

препоръчано

Офертата на втория допуснат в надпреварата италиано-люксембургски консорциум е почти двойно по-висока. Предстои окончателното класиране на участниците в търга, посочи след отварянето на ценовите оферти изпълнителният директор на "Булгартрансгаз" Владимир Малинов:

"При единия вариант за изпълнение на проекта в рамките на 615 дена, ние сме поставили изискване, че в рамките на 250 дена трябва да бъде изградена тази инфраструктура - около 308 км. от съществуващата наша компресорна станция на Полски Сеновец до българо-сръбската граница. В този първи етап ние ще използваме съществуващата инфраструктура по националната мрежа, което ще ни осигури да изпълним поетите ангажименти към компаниите, с които сключихме договори за резервиране на капацитета, именно от 1 януари 2020-а, да им предоставим капацитет на изход България към Сърбия".

Компаниите, които подписаха договори за пренос на газ по бъдещата тръба, са руската компания "Газпром Експорт" и швейцарската фирма МЕТ.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов с горещи новини пред ПИК TV за тол таксите: Няма увеличение, въвежда се екологичен принцип „замърсителят плаща повече“ (ВИДЕО) Георги Харизанов с горещи новини пред ПИК TV за тол таксите: Няма увеличение, въвежда се екологичен принцип „замърсителят плаща повече“ (ВИДЕО)
ново
Днес: 116
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК