BG EN

Арестуваният кмет на Тетевен бил близък с Маджо! Интерпол го издирвал през 90-те години!

Епицентър

Арестуваният кмет на Тетевен бил близък с Маджо! Интерпол го издирвал през 90-те години!

39063
на 18.03.2014
Арестуваният кмет на Тетевен бил близък с Маджо! Интерпол го издирвал през 90-те години!

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на Тетевен Милен Ганев Милев, за когото вчера агенция ПИК съобщи първа, че е арестуван заедно със заместниците си, е сочен за близък на Младен Михалев-Маджо. Според наши източници тримата са задържани по подозрение в престъпление по служба.

препоръчано

Твърди се, че Милен наричан още и Кралят на захарта е имал общи бизнес интереси с митичния бизнесмен. Бившият бос от СИК е изключително предпазлив и рядко допуска хора до себе си.

Милев, обаче явно е спечели доверието му в тъмните времена през 90-те години на миналия век.

Запознати с битието на кмета твърдят, че той демонстрирал изключително висок стандарт, въпреки че официално се водел на заплата малко над 2500 лева.

По стар български обичай Милев бе атакуван от собствените му съграждани в мига, в който белезниците оковаха китките му.

„Кметът е с тъмно минало, изчезваше от този град, кри се на моята улица. 90-те той беше търсен от Интерпол. Аз имам отделна информация за него от София, много документи съм приложил пред Комисията за защита от дискриминация, спечелих делото. След това той беше срещнал моят майка и й беше казал: „Кажете му, че аз съм непобедим”, обясни бившият общински служител Младен Милев пред камерата на Би Ти Ви.

Бившият началник на общинска служба „Земеделие”, който от началото на февруари не е на тази длъжност, също се оплака от неправомерно отстраняване. Според него мотивите за уволнението му са засягали икономическите интереси на кмета. 

„Касаеше се за проект по мярка 121 за рекултивиране на стари овощни насаждения. Той пряко не участва, а зам.-кметът Пърлев. Той е нахалният. Трябваше едни негови имоти от ливади да станат трайни насаждения, за да участва в процедурата. Аз отказах”, заяви Цветозар Герджиков.

Според председателя на Общинския съвет в Тетевен Мадлена Бояджиева арестът е заради нарушения по обществени поръчки или поне „така се говори”. Макар че Съветът трябва да работи с общинската администрация, тя заяви, че съветниците са били изолирани.

„Искали сме във времето да включим общински съветници в комисията за обществени поръчки, това не се случи. Мотивите бяха, че няма достатъчна експертност в общинските съветници”, заяви Бояджиева.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК