BG EN

Арестуваха шефа на френския киноцентър по обвинение в изнасилване

СВЕТЪТ ДНЕС

Арестуваха шефа на френския киноцентър по обвинение в изнасилване

4917
на 10.02.2021
Арестуваха шефа на френския киноцентър по обвинение в изнасилване
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ръководителят на Френския национален киноцентър Доминик Бутона беше задържан под стража по подозрения за сексуално посегателство и опит за изнасилване, съобщи АФП.

препоръчано

Жалбата е подадена от неговия 22-годишен кръщелник на 7 октомври за обстоятелства, датиращи от месец август 2020 година, поясниха от прокуратурата в Нантер, където са извършени следствените действия. Кръщелникът няма роднинска връзка с г-н Бутона.

По думите на Еманюел Марсини, адвокат на обвиняемия, Доминик Бутона няма никакви притеснения относно изхода на съдебната процедура, тъй като не бил извършил каквото и да било нарушение, съобщава БТА.

Петдесет и една годишният продуцент беше назначен за ръководител на френския Национален киноцентър на 24 август 2019 година. В периода 2007-2019 година той е помогнал за финансирането на 250 творби, сред които "Полиция" /2011/, "Недосегаемите" /2011/, "Вълчият зов" /2019/ и др.

При назначаването му редица френски кинодейци изказаха своите опасения, че Бутона ще даде прекалено комерсиална насока на този филмов институт, припомня агенцията.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК