Арсенал разгроми Ливърпул

8903
на 04.04.2015

Отборът на Арсенал победи Ливърпул с 4:1 в дербито от 31-ия кръг на Висшата лига, играно на стадион "Емиратс" в Лондон. В ранния мач за деня един срещу друг се изправиха двата тима в най-добра форма от началото на 2015 година, като домакините започнаха двубоя по-силно, но Симон Миньоле направи добри спасявания след удари на Касорла и Рамзи.

Последваха 20 минути на доминация на Ливърпул, като Лазар Маркович направи непростим пропуск, останал очи в очи с Давид Оспина. "Артилеристите" нанесоха своя удар в последните 8 минути на полувремето. В 37-та Ектор Белерин нахлу в наказателното поле отдясно и с точен изстрел откри резултата. Малко след това Месут Йозил удвои от свободен удар, а точно преди почивката Алексис Санчес направи 3:0 със страхотен удар от границата на наказателното поле.

След почивката мърсисайдци се опитаха да се върнат в мача и намалиха изоставането си в 76-та минута, когато Джордан Хендерсън реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Белерин срещу Стърлинг. В оставащите минути Емре Джан получи втори жълт картон и бе изгонен, а в продължението на срещата Оливие Жиру оформи крайното 4:1.

След този успех Арсенал се изкачи поне временно до второто място в класирането с 63 точки, докато Ливърпул остава на 5-а позиция с 54 и изглежда все по-далеч от топ 4.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)