Атлетико се самоуби харакири насред Мадрид

4735
на 01.11.2017

Аутсайдерът Карабах за втори път препъна Атлетико Мадрид и до голяма степен лиши испанския гранд от шансове да продължи напред в Шампионската лига. Мачът помежду им на "Wanda Metropolitano" завърши 1:1 и след него тимът на Диего Симеоне продължава да няма победа в групата. Мадридчани се нуждаят от истинско чудо, за да се доберат до второто място - те не само трябва да спечелят домакинството си на Рома и гостуването на Челси, но и да се надяват Карабах да не загуби от "сините" в Баку.

Атлетико игра с човек повече от 60-ата минута, когато беше изгонен най-добрият футболист на Карабах Педро Енрике, но въпреки това не успя да наложи волята си. В края нервите на Стефан Савич не издържаха и той също получи червен картон.

По ирония на съдбата, гола за гостите отбеляза испанецът Мичел. Той беше точен с глава в 40-ата минута. През второто полувреме Атлетико направи всичко възможно да обърне нещата в своя полза. Ранно попадение на Томас Тейе е 50-ата минута върна андеждите на "лос рохибланкос", а след още 10 минути те получиха и числено предимство, предава Спортал. До края пред вратата на Ибрахим Шехич имаше много положения, но вратарят на азерите сътвори няколко великолепни спасявания и се превърна в герой за отбора си.

АТЛЕТИКО МАДРИД - КАРАБАХ 1:1 (0:1)
0:1 Мичел (40)
1:1 Т. Тейе (56)