Базел разплака Ливърпул насред "Анфийлд", швейцарците продължават в Шампионската лига

6121
на 09.12.2014
Базел разплака Ливърпул насред Анфийлд, швейцарците продължават в Шампионската лига

Базел изхвърли Ливърпул, след като стигна до реми 1:1 насред "Анфийлд" в съдбовна среща от Група "В" на Шампионската лига, която се игра на митичния стадион. Така отборът от Швейцария продължава на директните елиминации за сметка на тима от Англия, на който му трябваше единствено победата днес.
Гостите показаха страхотен  характер и с оглед на това заслужено се добраха до целта си да се класират за директните елиминации на най-комерсиалния турнир, след като си бетонираха 2-ото място в групата с актив от 7 точки.

Домакините пък ще продължат участието си в Европа, но във втория по сила турнир - Лига Европа.
Фрай вкара първото попадение в срещата, което бе реализирано в 24-ата минута, докато Джерард изравни за домакините в 81-ата минута. След този мач Базел финишира втори в своята група със 7 точки, а Ливърпул на 3-ото място с актив от 5 точки, пише gol.bg.

Доста интересно е да се вметне, че Ливърпул продължава да не е допускал поражение от швейцарски отбор на "Анфийлд".

Отборът домакин обаче бе с човек по-малко през последните 25 минути, след като Маркович получи директен червен картон, след като посегна към Сафари и последният падна на земята, като се хвана за лицето.

Срещата започна активно за домакините, които опитаха натиск над швейцарския си противник през първите минути, но намеренията на "Мърсисайдци" така и не се получиха.
Постепенно швейцарците се ориентираха в електрическата обстановка на "Анфийлд" и в 13-ата минута създадоха първото положение в срещата.
Гаши бе намерен по добър начин от Зуфи, но неговият удар така и не успя да застраши вратата на Миньоле, макар да бе от добра позиция.
В 16-ата минута Гаши бе потърсен с дълго подаване в наказателното поле на Ливърпул, но футболистът на гостите не успя да спечели битката за топката срещу Шкъртел и словакът предотврати опасността.
Четири минути след това Стърлинг бе на перфектна позиция за директна стрелба, но доста изненадващо реши да върне топката за свой съотборник, вместо да отправи удар.
В 24-ата минута домакините бяха попарени, след като Базел стигна до попадение с което откри резултата.
Фрай бе намерен от Зуфи около границата на наказателното поле и с много хубав удар по земя прати топката в далечния ъгъл на пазената от Миньоле врата.
Вместо домакините да активизират предтавянето си след инкасираното попадение, то Базел стигна до уникален шанс за втори гол.
Щрелер се озова на близка дистанция от вратата и топката бе изпратена при него, но той предпочете да отправи воле, вместо от перфектна позиция с глава да вкара топката в мрежата.
В 43-ата минута пък попадение на гостите, дело на Гаши, бе отменено заради засада, а в самия край на първата част Джонсън отправи доста нескопосана тупалка.

Домакините се опитаха да възможнат по най-активния начин след почивката, като Роджърс пусна в игра Морено и Маркович.

През първите минути след подновяването на играта обаче момчетата на Роджърс не успяха да стигнат до нищо интересно.

В 59-ата минута Джака бе на сантиметри от попадение, след като неговият удар мина изключително близо покрай гредата.

Минута след това обаче Маркович получи директен червен картон, което бе доста шокиращо, тъй като той влезе на почивката като резерва.

Сръбският футболист на Ливърпул посегна с ръка без топката към Сафари и последният падна на земята, като се държеше за лицето.

Контактът между двамата бе минимален, но съдията прецени, че трябва да покаже червения цвят.
В следващите минути Джерард леко се активизира и пораздвижи играта на тима си, но това не се оказа достатъчно.

В 70-ата минута Шкъртел пое нещата в свои ръце и направи страхотен рейд, за да отправи изключително силен удар от дистанция, който обаче премина на сантиметри от далечната греда.

Ситуацията на терена откъм резултата не се промени през следващите минути и домакините продължиха да удрят на камък при опитите си да стигнат до интересни положения.

Джерард обаче блесна с гения си и в 82-ата минута вкара страхотен гол от фаул, като заби топката точно в левия ъгъл до стреничната греда и не остави шансове на стража да се намеси. Така той изравни резултата.

Точно две минути след това Зуфи можеше да вкара решителен гол от 25 метра, но Миньоле се намеси перфектно и в крайна сметка макар и трудно спаси вратата си.

Ливърпул пък можеше да стигне и до пълен обрат в 86-ата минута, след като Хендерсън игра с глава, но стражът на противника някак си успя да избие, а в 88-ата минута Шаар спаси отбора си от много голяма оапсност и успя да изчисти в корнер прекрасен извеждащ пас на Джерард към Стърлинг.

В 92-ата минута Шкъртел можеше да се превърне в герой за домакините, но ударът му от наказателното поле не бе особено прецизен и с това се изчерпаха положенията до края.

ЛИВЪРПУЛ - БАЗЕЛ 1;1
0:1 Фрай 24'
1:1 Джерард 81'

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Джонсън, Шкъртел, Ловрен, Енрике (46 - Морено), Алън, Лукас (74 - Коутиньо), Стърлинг, Джерард, Хендерсън, Ламбърт (46 - Маркович)
БАЗЕЛ: Васлик, Шаар, Сухи, Сафари, Джака, Елнени, Зуфи (88 - Самуел), Фрей, Гаши, Щрелер (74 - Емболо), Гонзалес

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)