BG EN

БАЛКАНСКИ КОТЕЛ! Евродепутатът Александър Йорданов с горещ коментар за скандала с Дачич: Сърбите трябва да се водят по нас, по локомотива

Политика

БАЛКАНСКИ КОТЕЛ! Евродепутатът Александър Йорданов с горещ коментар за скандала с Дачич: Сърбите трябва да се водят по нас, по локомотива

29744
на 09.07.2019
БАЛКАНСКИ КОТЕЛ! Евродепутатът Александър Йорданов с горещ коментар за скандала с Дачич: Сърбите трябва да се водят по нас, по локомотива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България е длъжна да бъде лидер на Балканите, подчерта евродепутатът от СДС и бивш посланик на България в Македония Александър Йорданов, който коментира скандала със сръбския външен министър Ивица Дачич, при който той размаха пръст на Бойко Борисов заради принципно изказване по темата Косово на форум от Берлинския процес в Познан.

препоръчано

Според скандалния случай с външния министър на Сърбия е редно страната ни ясно да заяви на сръбската страна едно по-твърдо поведение. Време е да кажем на Белград, че европейската интеграция на Сърбия ще започне, след като тази държава кандидатства за членство в НАТО. Разширяването на ЕС на Западните Балкани е процес, който може да бъде успешно гарантиран само ако преди това държавите са гарантирали сигурността си, посочи Александър Йорданов. 

Пред БНР Йорданов подчерта, че България не може да допусне до своите граници да има държава, която иска да стане член на ЕС, а в „същото време е проруски настроена и то тотално“. 

„Важните държави, които ще движат напред развитието на региона, са държавите членки на ЕС. Останалите трябва си мерят крачките с нас. Трябва да се водят по локомотива, а не като отделни вагони или ремаркета да развиват теории кое как да бъде. Бих препоръчал на сръбските политици да бъдат по-скромни в говоренето си и в коментарите си, особено когато става дума за държава лидер, каквато е България“.

По повод предстоящия избор на председател на ЕК Александър Йорданов каза: „От гледна точка на ЕНП няма проблем и всички сме категорични, че ще подкрепим Урсула фон дер Лайен. Въпросът е, че се чуват гласове от групата на социалистите и демократите, от някои по-крайно леви групи в ЕП, че не са склонни да я подкрепят. Това би било крайно непочтено, защото тогава изцяло ще се срине този пакетен модел, за който толкова приказки се изприказваха… Не може социалистите да проявяват такъв двоен стандарт. Не може да не се спази правилото на водещия кандидат – партията, която е победила да има правото да издигне своя кандидат за министър-председател на Европа“.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК