Барселона се промъкна към полуфиналите в турнира за Купата на краля след зрелищен обрат срещу Гранада

4903
на 04.02.2021

Отборът на Барселона се промъкна към полуфиналите в турнира за Купата на краля след зрелищен мач и успех с 5:3 след обрат срещу Гранада, след продължения, съобщиха световните агенции.

Тимът на Роналд Куман губеше с 0:2 две минути преди изтичането на редовното време, но осъществи подвиг на "Естадио Нуево Лос Карменес".

"Гранада" поведе в 33-ата минута с попадение на бразилеца Кенеди, а малко след почивката опитният Роберто Солдадо покачи на 2:0.

Барселона на три пъти бе спрян от гредите, преди Антоан Гризман да намали изоставането на гостите в 88-ата минута. Четири минути по-късно "блаугранас" се добраха до 2:2 чрез Жорди Алба и пратиха мача в продължения.

Головото шоу в Андалусия продължи, като в 100-ата минута Гризман оформи обрата, но Феде възстанови равенството от дузпа три минути по-късно.

Гранада все пак не издържа на натиска и Барселона взе своето с попадения на Френки Де Йонг и Жорди Алба съответно в 108-ата  и 113-ата минути.

Така вицешампионите на Испания се класираха за следващата фаза, където вече са отборите на Леванте и "Севиля.

Днес ще стане ясен и последният полуфиналист - от 22:00 часа Бетис посреща носителя на Суперкупата Атлетик (Билбао).

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден