BG EN

БДЖ озвучава влаковете на английски

Животът днес

БДЖ озвучава влаковете на английски

6515
на 08.04.2022
БДЖ озвучава влаковете на английски
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Експертите от екипа за пътнически информационни системи, известен като "ИБИС техници - София" тестват ново гласово оповестяване за влаковете на Български държавни железници. Предстои в петък да бъде проведено първото пътуване с новите гласови анонси, които са записани от радиоводещия и звукорежисьор Николай Вачев, озвучил вече редица проекти на екипа, сред които градския транспорт на София, Смолян, Благоевград и Сапарева баня.

препоръчано

Освен съобщения за спирките и гарите, пътниците ще получават и информация за връзки с други влакове и основни транспортни системи, както и туристически обекти в близост. Информацията е на български и английски език.

Идеята за нова визуална и акустична информация в мотрисите "Сименс" на БДЖ се заражда през 2021 година, когато са осъществени и контакти с производителите на системите за информация на тези влакове, разказва Марио Евстатиев - специалист "Интегрирани бордови информационни системи". Той е и експерт към постоянната комисия по транспорт и пътна безопасност в Столичния общински съвет, част от постоянна работна група по системи за пътническа информация в Столична община.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК