БЕЗОТГОВОРНО! БСП с показна акция в парламента - червени депутати демонстративно не носят маски, Тома Биков ги скастри
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Не смятаме, че снимането на депутатите без маска е издевателство над народните представители. Това заяви от трибуната на парламента депутатът от ГЕРБ Тома Биков в отговор на обвиненията на Валери Жаблянов от БСП, който обвини журналистите, че нарочно снимат депутатите без маски.
"Нашата работа тук е с личен пример е да изграждаме доверие", посочи още Биков.
"Поне половината ваша парламентарна група беше без маски. При положение, че здравният министър издава заповед хората да носят маски при определени условия и те биват глобявани, е нормално медиите да проявят как се спазват правилата в Народното събрание", обърна се Биков към БСП.
"Аз ще ви припомня, когато беше обявено извънредно положение и беше взето решението медиите да бъдат в зала "Запад", редица колеги от БСП обявиха това като посегателство върху свободата на словото. Сега наричате издевателство, че медиите снимат това, което решат, обърна се Биков към социалистите. Няма как да им кажем какво да покажат и какво да не покажат", подчерта Биков относно работата на медиите.
По-рано днес Валери Жаблянов заяви, че се упражнява електронен терор на депутатите. Той дори заяви, че подборното снимане нанася морални щети на народните представители.
Нормално е медиите да проверят как се спазват правилата. Няма как да кажем на медиите какво да снимат, категоричен е Биков. Не сте така чувствителни когато медиите преследват нас, разбира се, заяви Биков. За съжаление и за щастие медиите са факт и те са факт в една демократична страна.


