BG EN

БНБ отхвърли предложението за увеличаване на капитала на КТБ с 5,2 млрд. лв. като несериозно

ЧАС ПИК

БНБ отхвърли предложението за увеличаване на капитала на КТБ с 5,2 млрд. лв. като несериозно

8121
на 05.11.2014
БНБ отхвърли предложението за увеличаване на капитала на КТБ с 5,2 млрд. лв. като несериозно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българската народна банка (БНБ) публикува писмото с "предложението за реструктуриране на КТБ АД и ТБ "Виктория" ЕАД", подписано с името Никола Иванов Сукманджиев.

препоръчано

"Поради многобройни запитвания от медиите относно внесено в БНБ писмо от някакъв нов инвеститор, подписано с името Никола Иванов Сукманджиев, публикуваме цялото съдържание на така нареченото „предложение за реструктуриране на КТБ АД и ТБ „Виктория“ ЕАД“. Обръщаме внимание, че освен посочения текст по-долу, няма приложени каквито и да било други допълнителни документи", се казва в прессъобщението на БНБ.

Ето го и пълния му текст.

БНБ разгледа писмото и отговори на така нареченото предложение за реструктуриране на КТБ АД и ТБ „Виктория“ ЕАД. В отговора се посочва, че въпросното писмо не представя никаква правно-обвързваща информация за правомощията на подателя и за инвеститорите, които той твърди, че представлява. Липсват каквито и да е гаранции, че тези непосочени в писмото кандидат-инвеститори отговарят на законовите изисквания да бъдат акционери в кредитна институция. Освен всичко това не е представено потвърждение от международна банка с добра репутация, която да гарантира възможност за реализиране на „формула за повишаване на капитала в рамките до 5 милиарда и 200 милиона лева“, както се твърди в писмото.

Посоченото по-горе налага извода, че изразените в така нареченото предложение „готовност и интерес“ за представяне на предложения за реструктуриране на банката не могат да бъдат разглеждани като сериозни, завършва отговорът на БНБ.

В заключение за пореден път напомняме, че БНБ винаги е подчинявала действията си само и единствено на законите и на обществения интерес и няма да се поддаде на никакъв натиск от страна на заинтересовани среди у нас и в чужбина. Без значение колко настойчиви опити за публични манипулации на общественото мнение се правят, БНБ ще продължи и занапред да спазва върховенството на закона.

Писмото, изпратено от Сукманджиев, може да прочетете ТУК.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК