BG EN

Болницата в Ловеч получи дарение от бизнеса за над 100 хиляди лева

Здраве

Болницата в Ловеч получи дарение от бизнеса за над 100 хиляди лева

12303
на 12.09.2020
Болницата в Ловеч получи дарение от бизнеса за над 100 хиляди лева
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Многопрофилната болница в Ловеч "Проф. д-р Параскев Стоянов"  получи ново дарение от бизнеса за над 100 хиляди лева.

препоръчано

На лечебното заведение са доставени транспортен респиратор Oxylog VE 300 и два стационарни респиратора Savina 300. Това е поредното дарение, което получава болницата от началото на пандемията.

Голямата част от средствата са събрани за периода от 26 март до 6 април 2020 година, уточнява БНР.

Закупени са още ултразвуков ехограф, защитни гащеризони и 3000 медицински маски за болничния персонал, реанимационни легла, компютри и един монитор, пациентски монитори,  хладилник за съхранение на кръвни продукти и плазма, видеоларингоскоп и консумативи за него,  фиброоптични ларингоскопи.

Събраната сума за всичките закупени апаратури и консумативи е за над 270 000 лева. Средствата са дарени от 24 фирми от цялата Ловешка област.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК