Борислав Цеков за скандалите около Румен Радев: Действията на прокуратурата срещу президентския секретар са обосновани. Има проблем и в НСО
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Очаквам още по-остри политически престрелки, защото идват избори. Това заяви по БНТ Борислав Цеков от Института по модерна политика. Той подчерта, че са налице кризисни процеси. Реално сме в предизборна кампания, каза той.
Не мисля, че господин Борисов може да си позволи такъв ход за оставка, коментира Цеков на въпрос дали има вероятност премиерът да подаде оставка. От гледна точка на коалицията за Обединени патриоти е в интерес на управлението да продължи до края на мандата си, коментира Цеков.
Относно създаването на ново звено, което да охранява представители на изпълнителната власт чрез промените в закона за МВР Цеков коментира, че подобна промяна не противоречи на законодателството. Очевидно има проблеми в НСО, заяви Цеков.
Няма нищо лошо да има приятелство между политик и бизнесмен стига да е в рамките на закона, заяви експертът. Относно разпита на Узунов Борислав Цеков коментира, че няма намеса на политическа партия и определи действията на прокуратурата като обосновани в опита да разследва търговия с влияние.
Припомняме, че секретарят на президента по правни въпроси и антикорупция Пламен Узунов е пратил на Пламен Бобоков решение на ВАС преди да е взето. С постановление на прокурори от Специализирана прокуратура Пламен Бобоков е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за участие в организирана престъпна група, създадена с користна цел и с участието на длъжностни лица.


