Браво! Сашо Везенков блести за България (ВИДЕО)

Баскетбол

14277
на 26.02.2018

България загуби със 70:75 от Финландия, но силната игра на Александър Везенков не остана незабелязана. Крилото на Барселона бе най-резултатен за "лъвовете" и за 34 минути вкара 28 точки и овладя 10 борби, оформяйки своя "дабъл-дабъл" в четвъртия кръг на световните квалификации в зона "Европа".

22-годишният левичар попадна на два пъти в Топ 5 на най-добрите изпълнения на този кръг, като в първия от тях бе в доста неприятна позиция и се превърна в жертва на Джамар Уилсън, който го прати на земята със страхотен кръстосан дрибъл.

Избраният от Бруклин Нетс под №57 в миналогодишния Драфт на НБА Везенков обаче бе класиран като №1 от ФИБА - като забивката му през човек бе избрана за най-атрактивна в класацията за този кръг.

След снощната загуба в Хелзинки България има 1 победа и 3 загуби и е на последното четвърто място в група F. Следващите два мача на националите са през юни, когато предстоят домакинство на Исландия и гостуване на Чехия, акцентира "Спортал".