България води на Португалия на полувремето, Марселиньо наказа Роналдо и компания

9047
на 25.03.2016

Отборите на Португалия и България завършиха първото полувреме при резултат 0:1 в контролата между двата тима в Лейрия. Двубоят на "Ещадио Д-р Магаляеш Песоа" започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при атентатите в Брюксел преди няколко дни. Над 22 000 зрители подкрепят домакините.

Пълният дебютант Марселиньо стартира от първата минута, като играе на своята любима позиция плеймейкър. На върха на атаката в схемата 4-2-3-1 са Димитър Рангелов, а Ивелин Попов и Михаил Александров ще действат по двете крила.

Владислав Стоянов е на вратата, а пред него в защита са Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров и Живко Миланов. Капитанът Светослав Дяков и Ивайло Чочев са опорните халфове.

Домакините започнаха вихрено и до шестата минута на мача имаха няколко чисти положения за гол. Още в първите секунди Роналдо стреля, но Стоянов спаси. В третата минута Нани остана сам срещу вратаря, но стражът на Лудогорец изби акробатично. Последваха два удара - на Роналдо и Нани, но отново имаше сигурни намеси на Стоянов. Малко по-късно Кристиано не успя да отбележи на празна врата, след като Владо изби едно центриране и топката стигна до звездата на Реал Мадрид.

При първото си по-смело слизане в половината на Португалия, нашите можеха да стигнат до попадение. Пепе, при опит да върне на Антони Лопеш, бе близо до автогол, но топката излезе в корнер. В 18-ата минута дойде и първият точен удар за нашите. Ивелин Попов стреля точно от пряк-свободен удар, но Лопеш спаси. Веднага след това България откри резултата. Марселиньо получи топката в наказателното поле и след като залъга двама защитници я прати в мрежата, пише sportal.bg.

Последваха по-спокойни минути, но в 26-ата минута Владо Стоянов отново се прояви на висота. При една бомба от фаул на Роналдо стражът на "орлите" изби с една ръка. В 35-ата минута Нани бе близо до изравняване, но от малкото наказателно не успя да засече силен удар на Жоао Марио. В следващата минута България направи най-добрата си атака за първата част. Попов изведе по крилото Михаил Александров, който центрира отлично към Димитър Рангелов, но със сетни сили Пепе изби топката преди да стигне до нападателя ни.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден