В Москва разчитат, че въоръжената сирийска опозиция ще пристигне на срещата в Астана на 14 и 15 март
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В Москва разчитат, че въоръжената опозиция ще пристигне на срещата за обсъждане на Сирия „Астана-3“, която ще се проведе на 14 и 15 март, пише Независимая Газета.
„Поканени бяха всички страни по формулата, която се използваше за предишните срещи в Астана. Иска ни се да разчитаме, че всички тези, които участваха миналия път, ще пристигнат за продължаването на консултациите в Астана“, заяви заместник-министърът на външните работи на Русия Генадий Гатилов. Сирийската опозиция се опитва да обослови своето участие в съблюдаването на режима на примирието в страната, въведен от 7 до 29 март.
„Не виждаме повод да свързваме този въпрос с провеждането на срещата в Астана и като цяло в Женевския процес на междусирийските преговори под егидата на ООН“, отбеляза Гатилов.
Фокус


