BG EN

В Румъния разследват сигнал за експлоатация на малолетни

СВЕТЪТ ДНЕС

В Румъния разследват сигнал за експлоатация на малолетни

3375
на 24.11.2016
В Румъния разследват сигнал за експлоатация на малолетни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънската прокуратура започна разследване за „трафик на малолетни“ след репортаж на британския всекидневник „Сън“. Разследването се отнася до твърдение на изданието, че деца „роби“ сглобяват шоколадовите яйца с изненади „Киндер“ на компанията „Фереро“. 

препоръчано

„Започнахме разследване срещу неизвестен извършител за трафик на малолетни“, каза говорителят на прокуратурата. Сигналът е за две деца от Карей, северна Румъния на 6 и 11 години. Те работели до 13 часа дневно заедно с майка си, за да и помагат да изкара малко пари – 1.17 евро на час. 

Местните служби за защита на децата оспорват тази версия, заявявайки, че тези твърдения „не се потвърждават“. „Изключено е тези деца да работят по13 часа дневно, тъй като те посещават редовно училище и детска градина“, каза директорката на социалната служба Марина Драгос.

Майката потвърждава, че работи за румънски дистрибутор на италианската компания „Фереро“, но отрича децата й да го правят. Според нея това е постановка и самите журналисти са накарали децата й да седнат до нея за снимка. Инспекцията по труда е започнала разследване, за да установи дали майката работи легално за компанията. Италианският производител на шоколадови изделия заяви, че е разтревожен и ще провери тези обвинения.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК