В София продължават световните серии по джаги

Региони

5827
на 01.11.2015

Четири дисциплини по единици се играха във втория ден от Световното първенство по джаги, което се провежда в София - Roberto Sport Sofia International Series 2015.

В квалификационната част на Оупън категорията бяха записани 75 играчи, от които 64 продължиха своята борба в елиминационната част. До финал достигнаха Станислав Георгиев от созополския клуб „Нинджа гларуси” и Емад Азизи от Иран.

В драматична битка с краен резултат 3:2 българският състезател извоюва своята победа. Той печели правото да участва в Световния шампионат през 2017 година, както и пътен пакет от 500 лв. Трети в класирането остана Джулиано Бентиволио от Италия.

При джуниърите златния медал грабна Денис Бисеров от клуб „Нинджа гларуси”, гр. Созопол. Среброто спечели Йордан Йорданов от столичния клуб „Сторм Райдърс”, бронзът отиде в клуб „Джагоарс” и техния представител Момчил Александров.

Първото място в категорията синиъри бе спечелено от Владимир Атанасова /СК „Джагоарс”/, втора и трета позиция в категорията спечелиха Матиас Тьолер и Михаел Юбербах от Германия. Финалистки в дисциплината жени единици са Екатерина Атанасова, Пиа-Сузане Мербах и Благовеста Герова. Те ще се борят за първото място и правото на участие в Световното на мултитейбъл през 2017 година.

Вечерта за състезателите завърши с Хелоуинско парти в спортен бар Академията /в Кино Арена Запад/, където се провежда и самият турнир. Финалните мачове на първото Световно първенство по джаги в София продължават и днес. Входът за зрители е свободен.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за Турски поток: Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за "Турски поток": Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (НА ЖИВО)