В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Амстердамци с тежък удар по "шпорите", от Аякс мечтаят за Петата... (ОБНОВЕНА)

55486
на 30.04.2019
В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Амстердамци с тежък удар по шпорите, от Аякс мечтаят за Петата... (ОБНОВЕНА)

Аякс победи Тотнъм като гост с 1:0 в първи 1/2-финален двубой от Шампионска лига. Срещата-реванш е след седмица в Амстердам.

Халфът на гостите Ван де Беек бе изведен сам срещу Лорис в 15-ата минута след прецизна атака на Аякс. Полузащитникът пък от близка дистанция и отлична позиция не сгреши, отбелязвайки единствения гол в мача в Лондон.

В 24-ата минута Де Беек отново излезе на чисто положение, шутира, а този път стражът Уго Лорис се отчете с блестящо спасяване. Малко след това Йоренте нямаше късмет пред гола и с глава не съумя да изравни, засичайки остро центриране, кълбото обаче премина встрани от вратата пазена от Онана. И Алдервейрелд не сполучи след изстрел с глава в 45-ата минута. В началото на второто полувреме домакините на няколко пъти създадоха сериозно напрежение пред вратата на Аякс.

"Шпорите" опитаха да стигнат до изравнително попадение в двубоя, но не съумяха. В 78-ата минута пък гостите направиха много добра контраатака, а Нерес прати кълбото в лявата странична греда, топката обаче не пожела да влети в мрежата. Така мачът тази вечер завърши при резултат 1:0 за амстердамци.

Тотнъм отстрани досега в елиминациите на турнира Борусия Дортмунд и Манчестър Сити. Аякс пък шокира Реал Мадрид и Ювентус. Грандът от Амстердам се поздрави с ключови победи при визити и на "Бернабеу", и на "Алианц Стейдиъм" по-рано в пресявките на ШЛ.

Англичаните имаха не малко затруднения свързани с контузии и наказания преди началото на споровете от полуфиналите. При холандците кадрови проблеми почти липсват.

Глевен съдия на срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" бе испанецът Антониу Матео Лаос.

"Шпорите" не са печелили КЕШ или ШЛ досега, а амстердамци имат 4 трофея от най-значимата футболна клубна надпревара на Стария континент.

В другия 1/2-финален сблъсък ще спорят Барселона и Ливърпул, първият двубой между каталунците и мърсисайдци е в сряда вечерта.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА СРЕЩАТА НА "ТОТНЪМ ХОТСПЪР СТЕЙДИЪМ":

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Роуз, Трипиър, Вертонген, Санчес, Уаняма, Али, Ериксен, Моура, Йоренте

Мениджър: Маурисио Почетино

Аякс: Онана, Велтман, Блинд, Де Лихт, Теляфико, Де Йонг, Шьоне, Ван де Беек, Нерес, Зиех, Тадич