В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Барса с огромен удар по Ливърпул, Меси герой на "Камп Ноу"... (ОБНОВЕНА)

69516
на 01.05.2019
В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Барса с огромен удар по Ливърпул, Меси герой на Камп Ноу... (ОБНОВЕНА)

Барселона победи с категоричното 3:0 Ливърпул в първи 1/2-финален двубой от Шампионска лига. Луис Суарес откри резултата за домакините, а супер звездата Лео Меси се отчете с 2 попадения за Барса.

Срещата-реванш е след седмица на "Анфийлд". Барселона и Пуул имат досега по 5 титли от най-престижната футболна клубна надпревара на Стария континент.

В другия полуфинален сблъсък сили мерят Тотнъм и Аякс като амстердамци взеха  преднина след 1:0 за тях на английска земя.

По-рано в пресявките на ШЛ този сезон каталунците отстраниха Лион и Манчестър Юнайтед, а мърсисайдци елиминираха Байерн Мюнхен и Порто.

Още в самото начало на спора на "Камп Ноу" Салах и Мане създадоха напрежение в наказателното поле на домакините, каталунците пък отвърнаха с опасна атака, при която Ракитич бе близо до това да намери на перфектна позиция Видал, но кълбото бе избито от играч на Пуул. В 13-ата минута Лео Меси поиска дузпа за игра с ръка на футболист на гостите, съдията пък прецени, че няма достатъчно основания да посочва бялата точка в ситуацията. Последваха два опасни изстрела на Коутиньо.

Луис Суарес в 26-ата минута засече остро центриране по земята на Алба и реализира. 1:0 за Барса след попадението на централния нападател.