В Шампионска лига: "Дюшекчиите" шокираха Юве, а "гражданите" се поздравиха със зрелищна победа

41467
на 20.02.2019
В Шампионска лига: Дюшекчиите шокираха Юве, а гражданите се поздравиха със зрелищна победа

Тази вечер се изиграха 2 много интересни срещи от 1/8-финалите на Шампионска лига. Атлетико Мадрид победи като домакин Ювентус с 2:0, а Манчестър Сити надви със зрелищното 3:2 Шалке в Гелзенкирхен. Реваншите, съответно в Италия и Англия, ще се проведат в средата на март.

Хименес в 78-ата и Годин в 83-ата минута се разписаха за "дюшекчиите". Атлетико се отличи с много силно второ полувреме срещу Юве като Гризман и Коща също бяха близо до гола, а попадение на Мората бе отменено след намеса на ВАР. Така испанците имат не малка преднина преди реванша.

До почивката в Германия резултатът бе 2:1. Гостите поведоха с гол на Агуеро в 18-ата минута. Бенталеб пък се разписа на 2 пъти от дузпа за "миньорите", съответно в 38-ата и 45-ата минута. Положението за "гражданите" стана още по-трудно в 68-ата минута, когато Отаменди получи червен картон. С човек по-малко на терена обаче Ман Сити показа много висока класа. Влезлият като резерва Сане изравни в 85-ата минута - 2:2, а Стърлинг се разписа в 90-ата минута за 3:2 в полза на Манчестър Сити. Така английският тим има добър аванс преди реванша.

Титулярите на Атлетико и Юве:

Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Хименес, Годин, Филипе Луис, Коке, Томас, Родриго, Саул, Диего Коща, Гризман

Ювентус:
Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Бентанкур, Пянич, Матюиди, Дибала, Манджукич, Роналдо

Стартовите състави на Шалке и Ман Сити:

Шалке 04: Рафаел Ферман, Бастиан Оципка, Матия Настасич, Салиф Сане, Джефри Брума, Даниел Калигури, Сердар, Набил Бенталеб, Уестън МакКини, Хамза Мендил, Марко Ут

Манчестър Сити:
Едерсон, Кайл Уокър, Фернандиньо, Николас Отаменди, Аймерик Лапорт, Давид Силва, Илкай Гюндоган, Кевин де Бройне, Бернардо Силва, Серхио Агуеро, Рахийм Стърлинг

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО)