Важна победа за "сините"

26245
на 28.09.2019
Важна победа за сините

Левски победи Ботев Враца с 3:1 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра на "Герена". Холмар Ейолфсон откри за "сините" в 12-ата минута, а в 27-ата Найджъл Робърта отбеляза втори гол. Даниел Генов върна един гол от пасива на врачани в 61-ата минута, а Паулиньо оформи крайния резултат в 87-ата минута.

Като цяло Левски изигра един солиден мач, като пропусна някои изгодни стиуации, за да затвърди победата си, а Хали Тиам удари и греда.

Първата по-опасна ситуация бе за домакините. В 8-ата минута беше извършено нарушение срещу Паулиньо пред наказателното поле на Ботев и съдията Волен Чинков отсъди опасен пряк свободен удар. Филипе Нашименто центрира от свободния удар, където Янис Каргас засече топката, но не успя да я насочи във вратата.

Левски излезе напред в резултата в 12-ата минута. Холмар Ейолфсон се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар. Исландецът се ориентира най-бързо при центриране от корнер на Филипе Нашименто и с глава реализира.

В 27-ата минута "сините" стигнаха и до второ попадение. Паулиньо видя свободно пространство и изведе Найджъл Робърта между двама защитници на Ботев. Националът на Кюрасао остана очи в очи с Костов и не му остави шансове - 2:0.

В 61-ата минута Даниел Генов върна едно попадение за гостите. Резервата Доминик Янков направи хубав рейд през центъра и размени подаване с капитана Валери Домовчийски. Каргас и Тиам не успяха да го спрат и той пусна топката за Даниел Генов, който с хубав диагонален изстрел върна врачани в мача.

В 75-ата минута домакините удариха греда! Хали Тиам се измъкна от прекия си пазач Будинов и насочи топката към вратата, но тя се отби в напречната греда на врачани.

Левски подпечата своята победа в 87-ата минута. След един отличен пробив по крилото на Станислав Иванов, той подаде към Паулиньо, който с плонж стреля в тялото на Костов. Получи се двоен рикошет, след който топката се оказа в мрежата на Ботев – 3:1, акцентира "Гонг".

ЛЕВСКИ – БОТЕВ ВРАЦА 3:1

1:0 Холмар Ейолфсон 12'

2:0 Найджъл Робърта 27'

2:1 Даниел Генов 61'

3:1 Паулиньо 87'

Стартови състави:

Левски (4-2-3-1): 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов (к), 19. Янис Каргас, 5. Холмар Ейолсфон, 4. Иван Горанов, 70. Мартин Райнов, 23. Хали Тиам, 7. Паулиньо, 99. Станислав Иванов, 14. Филипе Нашименто, 17. Найджйл Робърта

Ст. треньор: Петър Хубчев

Ботев Враца (4-2-3-1): 33. Красимир Костов, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски (к), 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев, 9. Даниел Генов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов

Ст. треньор: Сашо Ангелов

Гл. съдия: Волен Чинков

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика