ГОРЕЩО
ЕКСКЛУЗИВНО! Проговори шофьорът на "Глово" от екшъна с Ивайло Мирчев: Исках само да си свърша работата, а той... (ВИДЕО)
Култово! Киро се закани: Ще видите, като се случи (ВИДЕО/СНИМКИ)
ЕКШЪН В НС! Избърсаха пода на парламента с Цончо Ганев (ВИДЕО)
ГОРЕЩО В ПИК: Помните ли чалга легендата Пепа Секса? Вижте с какво тузарско ауди фучи из София (ПАПАРАШКИ СНИМКИ)
Кандев напусна МВР със 130 000 евро заплати накуп
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Лятната ваканция не е добра идея, поне когато става дума за правопис и аритметика, показва изследване на учени от Австрия. Проучване на университета в Грац върху 182 деца на възраст между 10-12 години показва, че след 9-седмична ваканция децата имат "значителни спадове" в знанията.
препоръчано
Резултатите показват, че колкото време е продължавала ваканцията, толкова време отнема на децата да възстановят старото си ниво и да започнат да трупат нови познания. Единствено четенето показва подобрения, заради това, че децата четат дадените им за ваканцията книги.
България е на 43-о място по училищни знания
5229
на 13.05.2015


