Ван Перси и Чичарито носят разгромен успех на Юнайтед

2164
на 01.01.2013
Холандската голова машина на Манчестър Юнайтед Робин Ван Перси вкара две гола, а “червените дяволи” победиха Уигън с 4:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Мексиканецът Хавиер Ернандес вкара другите две попадения и замени чудесно отсъстващия в този двубой Уейн Рууни. След няколко пропуска и отменен гол на Чичарито, в 35-ата минута падна първия гол. Ернандес се възползва от избита пред вратаря на домакините топка след удар на Патрис Евра и отблизо матира Али Ал-Хабси – 0:1. Две минути преди края на първото полувреме Робин Ван Перси успокои сър Алекс Фъргюсън. Холандският голмайстор технично премина покрай защитник на домакините и с отлично насочен удар не остави шансове за реакция на вратаря. Втората част отново бе под диктовката на Манчестър Юнайтед. Въпреки аванса от два гола “червените” не дадоха инициативата на съперника си и окончателно убиха интригата в 63-ата минута, когато Ернандес заби втория си гол. Той направи резултата класически с удар от десетина метра. Малко преди мексиканецът да реализира, домакините вкараха попадение чрез Аруна Коне, което бе отменено заради засада на нападателя. Две минути преди края на мача Дани Уелбек се отскубна чудесно от защитата на Уигън и пусна топката към Робин Ван Перси, който без проблем реализира от 5 метра и оформи крайното 4:0 за Юнайтед. Победата бе чудесен подарък за мениджъра сър Алекс Фъргюсън, който вчера празнува 71-ия си рожден ден. Манчестър Юнайтед продължава да бъде лидер в класирането във Висшата лига с 52 точки, на 7 пред шампионите от Манчестър Сити.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете